Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Ostrovní solární systémy
 3. Solární nabíječka elektrokol

Solární nabíječka elektrokol

Solární nabíječka elektrokol - nabíjejte své elektrokolo energií ze slunce! Nabíjejte své elektrokolo zdarma sluneční energií! Univerzální sestava pro... celý popis
Dostupnost
na objednání
Příplatek doprava akumulátor, neplatí pro osobní odběr
200 Kč
16 990 Kč
14 041 Kč
bez DPH
ks
 • Kompletní specifikace
 • Solární nabíječka elektrokol
  Solární nabíječka elektrokol
  na objednání
  16 990 Kč
  14 041 Kč bez DPH
 • ks
Kompletní specifikace

Solární nabíječka elektrokol - nabíjejte své elektrokolo energií ze slunce!

Nabíjejte své elektrokolo zdarma sluneční energií! Univerzální sestava pro dobíjení jakéhokoli elektrokola bez rozdílu použité technologie baterie, pohonu kola atd.

Součástí každého elektrokola je externí nabíječka, která se standardně zapojuje do klasické zásuvky pro dobíjení elektrokola ze sítě. Součástí naší solární nabíječky měnič, který funguje stejně jako síť jen s tím rozdílem, že energie je vyráběná ze slunce.

 

Popis
Solární nabíječka sestává z kvalitního 80 Wp polykrystalického FV panelu v pevném hliníkovém rámu o rozměru 88 x 67 cm. Další hlavní komponenty jsou solární regulátor s externím displejem, bezúdržbová solární baterie a měnič napětí. Systém je vybaven dvojící jističů.

Solární nabíječka elektrokol obsahuje:
1 x Solární panel Victron Energy 80Wp/12V
1 x PWM solární regulátor 10 A 12/24V
1 x displej MT-50
1 x solární baterie Victron energy GEL 110Ah/12V
1 x měnič napětí SINUS Victron Energy Phoenix 180VA12V
1 x DC jistič 10 A
1 x pojistný odpojovač 63 A
1 x sada 4 ks "Z" držáků pro uchycení panelu na střechu

 

Princip fungování:
Solární FV panel vyrábí elektrickou energii, která je směřována přes solární regulátor přímo do měniče napětí s klasickou zásuvkou. Ten převádí stejnosměrné DC napětí panelu na klasické střídavé AC napětí, které je využitelné jakoukoli externí nabíječkou kteréhokoli elektrokola. Pokud je tak na měnič napětí právě připojená externí nabíječka elektrokola, je tato energie přímo využita pro dobíjení baterie elektrokola. Pokud je vyráběné energie více, než se aktuálně spotřebuje, je přebytečná energie uložena do baterie solární nabíječky pro pozdější využití. Pokud je solární energie nedostatek nebo není vůbec (noc), je energie pro nabíjení kola čerpána z baterie solární nabíječky. Pokud tak svítí slunce a vy nemáte právě připojeno elektrokolo pro dobíjení ze slunce, tak o vyrobenou energii nepřicházíte, ta je uložena v solární baterii.

Navržený měnič SINUS Victron Energy Phoenix 180VA/12V má maximální trvalý výstupní výkon 170 W. To bohatě postačuje pro většinu externích nabíječek elektrokol, které mají nabíjecí výkon kolem 2 A (100 W při 48 V).

 

Energie
Kapacita baterií elektrokol se pohybuje nejčastěji mezi 300 – 700 Wh. 80 Wp panel vyrobí v období od května do srpna v průměru přibližně 250-300 Wh. Znamená to, že zcela vybitou baterii elektrokola nabijete za cca 1 – 2 dny. Pokud plně svítí slunce, je FV panel schopen vyrobit denně až 450 Wh.
V přechodném období, tedy v březnu až dubnu a září až říjnu jsou průměrné denní solární zisky přibližně 150 Wp.
Solární baterie má celkovou kapacitu 110 Ah. Využitelná kapacita je přibližně 70 Ah, což představuje 850 Wh využitelné energie. Plně nabitá solární baterie tak má dostatek energie pro plné nebo téměř plné dobití baterie standardního elektrokola.

 

Ostatní
Součástí solární nabíječky není pouze propojovací kabeláž mezi FV panelem, solárním regulátorem a baterií. Ta je vždy dodávána na míru a individuálně dle konkrétních délkových požadavků. Kabeláž je na jednom konci opatřena konektory, které přijdou zasunout na FV panel (rozebíratelně).

 

Spolu s panelem je dodávána čtveřice jednoduchých Z úchytů pro připevnění k pevnému podkladu. Panel je možno připevnit k podkladu jakkoli jiným svépomocným způsobem. Na přání je možno dodat kompletní nosnou konstrukce na rovnou nebo šikmou střechu.

 

Systém je postaven na kvalitních výrobcích holandské společnosti Victron Energy se 40-letou zkušeností v oboru.

 

V případě potřeby je možno solární sestavu upravit – posílit výkon FV panelu, navýšit kapacitu baterie a podobně.

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.