Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ostrovní solární systémy
  3. Solární ostrovní systém 160Wp/12V

Solární ostrovní systém 160Wp/12V

Solární systém 160Wp, optimálně navržený a za zvýhodněnou cenu. Solární systém 160Wp Kvalitní sestava bez kompromisů – celo černý solární panel Soluxt... celý popis
Dostupnost
3-5 dní
13 700 Kč
11 322 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:40
Kompletní specifikace

Solární systém 160Wp, optimálně navržený a za zvýhodněnou cenu.

Solární systém 160Wp

Kvalitní sestava bez kompromisů – celo černý solární panel Soluxtec 160Wp, zcela nový solární regulátor od Victron Energy s možností monitoringu přes mobilní telefon a kanadská baterie Rolls.

Nabízíme Vám, za velmi výhodných podmínek, zakoupení optimálně navrženého solárního systému pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. Doporučujeme všem zákazníkům, kteří hledají nadstandartní řešení menšího ostrovního systému.

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12V. 

Solární systém obsahuje tyto komponenty:

1x Solární panel Soluxtec 160Wp/12V Black
1x MPPT SMART solární regulátor Victron Energy 75/15
1x Solární baterie Rolls série 4000 S170 blok 12V 173Ah
1x Sada 4 ks "Z" držáků pro uchycení panelu na střechu
1x Pojistný odpojovač akumulátoru 32A + 2x náhradní pojistka

Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie
v lednu cca 160 Wh/den
v březnu cca 400 Wh/den
v květnu cca 640 Wh/den 
v červnu cca 640 Wh/den
v září cca 480 Wh/den
v listopadu cca 190 Wh/den

Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 155 kWh.  

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než 555 Wh, výkon systému je dostačující, v pačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž, konektory pro připojení kabeláže k panelu a svorky pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, sdělte nám prosím jejich délku, případně počet (v poznámce objednávky). Na základě délky kabelu zvolíme jeho vhodný průřez. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému.

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpojovač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Pokud máte zájem, v naší nabídce naleznete i další druhy DC jištění, rádi vám poradíme jak systém zabezpečit jak na straně panelů (přepěťová ochrana + DC jistič) , tak na straně DC výstupu (DC jistič). V případě zájmu nás kontaktujte.  

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení celého solárního systému. 

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.