Úvod » Ostrovní solární systémy » Solární ostrovní systém 280Wp/12V bez akumulátoru


        

Solární ostrovní systém 280Wp/12V bez akumulátoru

skladem

 

Číslo produktu: 65
naše cena bez DPH: 5 455 Kč
naše cena s DPH (21 %):
6 600 Kč

Solární ostrovní systém 280Wp bez akumulátoru

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. 

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12V.

Solární systém obsahuje tyto komponenty:
1x Solární panel Amerisolar 280Wp
1x Solární regulátor MPPT 100VDC/30A/12V série XTRA
1x Sada 4ks "Z" držáků pro uchycení panelu na střechu
1x Pojistný odpojovač akumulátoru 63A + 2x náhradní pojistka

Tuto solární sestavu je možné doplnit o měnič z 12VDC na 230VAC. S výběrem vhodného měniče Vám rádi pomůžeme.

Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie
v lednu cca 270 Wh/den
v březnu cca 674 Wh/den
v květnu cca 998 Wh/den 
v červnu cca 998 Wh/den
v září cca 810 Wh/den
v listopadu cca 324 Wh/den

Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 255 kWh. 

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než 962 Wh, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž, konektory pro připojení kabeláže k panelu a svorky pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, sdělte nám prosím jejich délku, případně počet (v poznámce objednávky). Na základě délky kabelu zvolíme jeho vhodný průřez. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému.

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpojovač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Pokud máte zájem, v naší nabídce naleznete i další druhy DC jištění, rádi vám poradíme jak systém zabezpečit jak na straně panelů (přepěťová ochrana + DC jistič) , tak na straně DC výstupu (DC jistič). V případě zájmu nás kontaktujte.   

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení celého solárního systému.