Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ostrovní solární systémy
  3. Solární ostrovní systém 115Wp

Solární ostrovní systém 115Wp

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší na... celý popis
Dostupnost
3-5 dní
Příplatek doprava malý solární set, neplatí pro osobní odběr
430 Kč
13 538 Kč
11 188 Kč
bez DPH
Číslo produktu:115WpVic
Kompletní specifikace

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. Systém je navržený z kvalitních komponentů značky Victron Energy.
 
Tento systém pracuje se systémovým napětím 12 V.

Solární regulátor Victron Energy LCD&USB 10 A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů. Po instalaci vyberete jeden ze čtyř přednastavených typů baterie: AGM, GEL, kapalinová nebo LiFePO4

Obsah setu Ostrovní solární systém 115Wp:

1x Solární panel Victron Energy 115Wp
Solární panel vhodný pro stavbu menšího solárního systému. Panel se skládá ze 36 článků.

1x PWM solární regulátor Victron Energy BlueSolar-LCD&USB 10A 
PWM solární regulátor s integrovaným LCD a USB 10A 12V/24V. Vhodný pro malé panely do 120Wp.

1x Solární baterie Victron Energy AGM Super Cycle 100Ah
Baterie Super Cycle je vhodná pro menší bateriové systémy, kde je vyžadováno častější hluboké vybíjení. Pasta pozitivních desek je méně citlivá na měknutí, a to i v případě opakovaného 100% vybití.

1x Konektory MC4 - kompatibilní - pár
Pár konektorů slouží pro napojení prodlužovacích kabelů k solárnímu panelu.

1x Sada držáků pro uchycení panelu ALU
4ks liníkových držáků + 8 sad nerez šroubů pro uchycení k hliníkovému rámu solárního panelu a podkladu

1x Pojistný odpínač 10/16A EFD 10 1p

1x Pojistka 16A pro odpínač EFD 10 1p

1x DC jistič 10A 2-pólový
Stejnosměrný 2-pólový jistič s jmenovitým proudem 10A, zkratová odolnost 6kA.

Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie:
v lednu cca 115 Wh/den
v březnu cca 287 Wh/den
v květnu cca 425 Wh/den 
v červnu cca 425 Wh/den
v září cca 345 Wh/den
v listopadu cca 138 Wh/den
Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 110 kWh. 

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než výše uvedené hodnoty, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž pro připojení regulátoru k panelu a svorky či oka pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, na základě délky kabelů doporučíme jeho vhodný průřez a případně další komponenty. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému. 

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpínač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Další ochrana je jištění je DC jistič (je součástí dodávky), který se zapojuje mezi panelem a solárním regulátorem. V naší nabídce naleznete i další druhy jištění, například přepěťová ochrana. V případě zájmu nás kontaktujte.

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz