Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ostrovní solární systémy
  3. Solární ostrovní systém 285Wp

Solární ostrovní systém 285Wp

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nab... celý popis
Dostupnost
3-5 dní
Příplatek doprava solární set, neplatí pro osobní odběr
500 Kč
22 202 Kč
18 349 Kč
bez DPH
Číslo produktu:285WpVic
Kompletní specifikace

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. Systém je navržený z kvalitních komponentů značky Victron Energy.

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12 V.

Robustní a rychlý MPPT solární regulátor pro náročné podmínky má integrovaný bluetooth. Tato funkce přináší možnost propojení Vašeho „chytrého“ telefonu/tabletu s tímto „chytrým“ solárním regulátorem. Můžete monitorovat mnoho parametrů systému a historické statistiky za posledních 30 dnů. Dále máte možnost provádět nastavení provozních parametrů.
Tuto solární sestavu je možné doplnit o měnič z 12 V DC na 230 V AC. S výběrem vhodného měniče Vám rádi pomůžeme.

Obsah setu Ostrovní solární systém 285Wp:

1x Solární panel Amerisolar 285Wp
Polykrystalický solární panel se zárukou 12 let. Panel se skládá ze 60 článků. Rám 35mm.

1x MPPT solární regulátor Victron Energy SmartSolar 100/20
Robustní a rychlý MPPT regulátor pro náročné podmínky s napětím panelů až 100V, maximální nabíjecí proud 20 A. Baterie 12/24V/48, FV max 290/580/1160Wp. Integrovaný bluetooth.

1x Solární baterie Victron Energy AGM Super Cycle 170Ah
Baterie Super Cycle je vhodná pro menší bateriové systémy, kde je vyžadováno častější hluboké vybíjení. Pasta pozitivních desek je méně citlivá na měknutí, a to i v případě opakovaného 100% vybití bat...

1x Konektory MC4 - kompatibilní - pár
Pár konektorů slouží pro napojení prodlužovacích kabelů k solárnímu panelu. 

1x Sada držáků pro uchycení panelu ALU
4 kusy hliníkových držáků + 8 sad nerez šroubů pro uchycení k hliníkovému rámu solárního panelu a podkladu

1x Pojistný odpínač 32/50A EFD 14 1p

2x Pojistka 32A pro odpínač EFD 14 1p

1x DC Jistič 16A 2p 2-pólový
Stejnosměrný 2-pólový jistič s jmenovitým proudem 16A, zkratová odolnost 6kA.

Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie
v lednu cca 279 Wh/den
v březnu cca 698 Wh/den
v květnu cca 1031 Wh/den 
v červnu cca 1031 Wh/den
v září cca 838 Wh/den
v listopadu cca 333 Wh/den
Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 262 kWh. 

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než výše uvedené hodnoty, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž pro připojení regulátoru k panelu a svorky či oka pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, na základě délky kabelů doporučíme jeho vhodný průřez a případně další komponenty. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému. 

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpínač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Další ochrana je jištění je DC jistič (je součástí dodávky), který se zapojuje mezi panelem a solárním regulátorem. V naší nabídce naleznete i další druhy jištění, například přepěťová ochrana. V případě zájmu nás kontaktujte.

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz