Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ostrovní solární systémy
  3. Solární ostrovní systém 30Wp/12V

Solární ostrovní systém 30Wp/12V

Solární systém 30Wp, optimálně navržený a za zvýhodněnou cenu. Tento systém pracuje se systémovým napětím 12V. Solární systém obsahuje tyto komponenty... celý popis
Dostupnost
3-5 dní
Příplatek doprava malý solární set, neplatí pro osobní odběr
430 Kč
4 490 Kč
3 711 Kč
bez DPH
Číslo produktu:30WpO
Kompletní specifikace

Solární systém 30Wp, optimálně navržený a za zvýhodněnou cenu.

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12V.

Solární systém obsahuje tyto komponenty:
1x Solární panel Victron Energy 30Wp/12V (rozměry: 665x350x25)
1x PWM solární regulátor 10A série VS
1x Akumulátor Victron 12V/25Ah AGM Super Cycle (lze zaměnit za jakýkoliv jiný akumulátor z naší nabídky)
1x Pojistný odpínač k baterii 16A + 2x pojistka
 

Solární regulátor série VS, který se stará o bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne informace o napětí a proudu solárního panelu, napětí baterie a nabíjecím proudu a také o aktuálním odebíraném proudu pro DC spotřebiče. Také nabízí statistické informace o celkovém množství vyrobené a spotřebované energie. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné pro nabíjení mobilních telefonů, tabletů apod.


Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie
v lednu cca 30 Wh/den
v březnu cca 75Wh/den
v květnu cca 111 Wh/den 
v červnu cca 111 Wh/den
v září cca 90 Wh/den
v listopadu cca 36 Wh/den

Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 29 kWh. 

Solární systém doporučujeme doplnit o měnič napětí z 12 V na 230 V pro napájení spotřebičů na 230 V. Výkon měniče zvolíte podle součtu příkonu (W) spotřebičů na 230 V.

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watt hodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než výše uvedené hodnoty, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého solárního systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli je solární systém využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, jaký solární systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž pro připojení regulátoru k panelu a svorky pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, sdělte nám prosím jejich délku, případně počet (v poznámce objednávky). Na základě délky kabelu zvolíme jeho vhodný průřez. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému. 

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpínač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Pokud máte zájem, v naší nabídce naleznete i další druhy DC jištění, rádi vám poradíme jak systém zabezpečit jak na straně panelů (přepěťová ochrana + DC jistič) , tak na straně DC výstupu (DC jistič). V případě zájmu nás kontaktujte.

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení celého solárního systému.

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz