Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ostrovní solární systémy
  3. Solární ostrovní systém 175Wp

Solární ostrovní systém 175Wp

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nab... celý popis
Dostupnost
3-5 dní
Příplatek doprava solární set, neplatí pro osobní odběr
500 Kč
16 911 Kč
13 976 Kč
bez DPH
Číslo produktu:175WpVic
Kompletní specifikace

Optimálně navržený solární systém pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. Systém je navržený z kvalitních komponentů značky Victron Energy.

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12 V.

Solární regulátor Victron Energy LCD&USB 20 A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů. Po instalaci vyberete jeden ze čtyř přednastavených typů baterie: AGM, GEL, kapalinová nebo LiFePO4.

Obsah setu Ostrovní solární systém 175Wp:

1x Solární panel Victron Energy 175Wp/12V
Polykrystalický solární panel vhodný pro stavbu menšího solárního systému. Panel se skládá ze 36 článků.

1x PWM solární regulátor Victron Energy BlueSolar-LCD&USB 20A
PWM solární regulátor s integrovaným LCD a USB 20A 12V/24V. Vhodný pro malé panely do 240Wp.

1x Solární baterie Victron Energy AGM Super Cycle 125Ah
Baterie Super Cycle je vhodná pro menší bateriové systémy, kde je vyžadováno častější hluboké vybíjení. Pasta pozitivních desek je méně citlivá na měknutí, a to i v případě opakovaného 100% vybití.

1x Konektory MC4 - kompatibilní - pár
Pár konektorů slouží pro napojení prodlužovacích kabelů k solárnímu panelu.

1x Sada držáků pro uchycení panelu ALU
4 kusy hliníkových držáků + 8 sad nerez šroubů pro uchycení k hliníkovému rámu solárního panelu a podkladu

1x Pojistný odpínač 32/50A EFD 14 1p

2x Pojistka 32A pro odpínač EFD 14 1p

1x DC Jistič 16A 2p 2-pólový
Stejnosměrný 2-pólový jistič s jmenovitým proudem 16A, zkratová odolnost 6kA.

Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie
v lednu cca 175 Wh/den
v březnu cca 437 Wh/den
v květnu cca 648 Wh/den 
v červnu cca 648 Wh/den
v září cca 525 Wh/den
v listopadu cca 210 Wh/den
Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 168 kWh.  

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než výše uvedené hodnoty, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž pro připojení regulátoru k panelu a svorky či oka pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, na základě délky kabelů doporučíme jeho vhodný průřez a případně další komponenty. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému. 

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpínač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Další ochrana je jištění je DC jistič (je součástí dodávky), který se zapojuje mezi panelem a solárním regulátorem. V naší nabídce naleznete i další druhy jištění, například přepěťová ochrana. V případě zájmu nás kontaktujte.

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz